Renkuosi profesiją: kirpėjas–stilistas

Konsultuodamas moksleivius karjerai, padedu įsisąmoninti karjeros alternatyvų pasirinkimą. Juk tenka priimti pirmąjį karjeros sprendimą, pvz. mokantis 10 klasėje.

Praverkime uždangą ne tik apie kirpėjo profesiją, bet ir kas svarbu bei kokią informaciją galime susirinkti apie bet kurią norimą profesiją. Taip karjeros sprendimą priimti bus lengviau. Šiandien ir rytoj karjeroje nebeužtenka būti geru savo srities specialistu, reikia mokėti save „įdarbinti“, aktyviai kurti savo karjerą. Kirpėjas yra laisva profesija, nesunkiai pritaikysime ir kitoms laisvosioms profesijoms, ypač tiks toms, kuriose dirbama su žmonėmis.

Kirpėjas – stilistas, nuo ko pradėti? Profesinės mokyklos turi 2-3 metų programas, priklausomai esate jau su viduriniu išsilavinimu ar ne. Tačiau dažnai startas gali būti greitesnis, pvz. profesiniai Femina Bona 7,5 mėn. trukmės kursai. Manikiūrininko, pedikiūrininko 4-13 savaičių trukmės kursus siūlo Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras. Jei esate bedarbis, darbo birža gali pasiūlyti šiuos kursus nemokamai, o Femina Bona kursus apmokėti dalinai.

Ar kursų užtenka? Ir taip, ir ne, juk šiame darbe svarbiausia yra praktika, iš vadovėlių ne ką išmoksi. Tad be mokymosi metu atliekamos praktikos, reikės dar daug laiko, kol rankos įgus virtuoziškai laikyti žirkles, o gal net atlikti šokio judesį kirpimo metu clip_image002

Dirbti teks po 10-12 val. kas antrą dieną, tačiau gali būti kiti variantai, po 2 dienas ir 2 išeiginės (2+2), ar vieną savaitę 5+2, kitą atvirkščiai.

Dažniausiai dirbsite su verslo liudijimu, rečiau kada būsite įdarbintas ir žinosite savo algą iš anksto. Todėl labai svarbu suprasti, kaip ir daugumoje amatų, kiek uždirbsiu arba kada galiu tikėtis savo svajonių atlyginimo.

Paprastai reikia nuo 2 iki 4 metų, kad “susirinkti” savo klientų ratą, kuris garantuos pilną “užrašymą”, t.y. 8-10 klientų per dieną, kai kuriais atvejais iki 16. Tai reiškia, kad bent 2 metus reikės dar investuoti į save darbo vietoje, dirbant “ne pilnu pajėgumu”. Papildomai reikės ir toliau tobulėti, parodų, mugių, pristatymų, konkursų metu ar individualiai mokytis pas mentorių (kirpėją su patirtimi). Todėl geresnė darbo pradžia būtų salone judrioje vietoje, kaip prekybcentris. Būtent, “konvejeris” ir žemos kainos yra geresnis startas dėl 2 priežasčių. Pirma, įgysite daug patirties, kuo daugiau “galvų” apkirpsite, tuo daugiau išmoksite. Daug klientų reiškia ir didesnę klientų įvairovę, tarp kurių atsirinksite savo klientus arba klientai atsirinks Jus, o Jūs dėl to labai pasistengsite.

Patenkintas klientas = sugrįžtantis klientas. Klientas Jums patiki savo kūną, tiksliau dalies kūno išvaizdą, tai ir pakankamai intymu ir reikalauja pasitikėjimo Jumis. Tad raktas į sėkmę, kurti pasitikėjimą ir padėti klientui būti labiau patenkintu savimi. Sudėtinga? Ne taip labai, svarbu žinoti savo darbo ribas ir jose būti tikru profesionalu!

Jei klientas paprašys Jūsų telefonu numerio, tai puikus ženklas, jis nori sugrįžti būtent pas Jus! Net pakeitus vietą, klientai ieškos Jūsų ir keliaus paskui Jus. Šioje profesijoje, klientai labai lojalūs (pvz. pakeičia gyvenimo draugą ar sutuoktinį, tačiau kirpėjo nekeičia!) Suprantant tai, pradžia neatrodys tokia sunki, kol susirinksite savo klientų ratą. Tačiau vėliau, Jums rūpesčių dėl to nebus, natūraliai nubyrėjusius klientus su kaupu pakeis patenkintų klientų rekomendacijomis atsekusieji nauji. Ir tik labai pakeitus vietą, pvz. išvykus į kitą miestą, teks viską pradėti nuo pradžių.

Šią ar panašią informaciją galite susirinkti apie kiekvieną amatą ar profesiją. Tereikia pasiklausinėti toje srityje dirbančių, atlikti praktiką ar savanoriškai pabūti juodadarbiu (pvz. šlavėju ar galvų plovėju salone ar kirpykloje).

Kaip ir kiekvienoje profesijoje, kuo aukščiau, tuo mažesnė konkurencija, kas reiškia, kad atlygis irgi bus gerokai didesnis už vidutinį toje profesijoje. Po 2 metų galite tikėtis 400-500€ į rankas, o tiksliau viską galite pasiskaičiuoti: suskaičiavę klientus ir jų atneštas sumas už kirpimą, atėmę kosmetiką ir įrankių amortizaciją (teks patiems nusipirkti žirkles, fenus ir kt.), sakykime ~15%, atimkite darbo vietos nuomos kainą (kartais, o karjeros pradžioje tai patraukliau, žinosite kurią dalį kliento pinigų gausite, taip pasidalindami su nuomotoju). Taip pat įskaičiuokite verslo liudijimo ir Sodros mokesčius.

Kaip uždirbti daugiau? Galima dirbti daugiau, tačiau tik trumpą periodą, nes ilgainiui išseksite, pvz. per išeigines kitame salone. Kosmetikos priemonių pardavimas klientams, galima alternatyva, tačiau susižinokite, ar tam užtenka to paties verslo liudijimo, kad būtumėte tikri, jog darote legaliai. Moteriškas kirpimas, plaukų dažymas reikalauja daugiau darbo ir patirties, bet atneša didesnes sumas. Juk nuo panaudotų dažų kainos, taip pat dalis liks Jums. Proginės šukuosenos, kaip vestuvių, yra brangesnės, tačiau ir atsakomybė teks didesnė.

Pasikartosiu, kad Jums nereikia visų klientų ir mokėti visų įmanomų kirpimo stilių. Rinkitės tuos klientus, kurių kirpimą geriau išmanote, o klientai taip pat rinksis Jus ir padės atrasti savo stilių ar segmentą, pasufleruodami kas jiems patiko, o retkarčiais paprašydami naujovių, paskatins tobulėti.

Stilingų šukuosenų ir lojalių klientų!

Komentarai

komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *